Farmasi Makyaj Başlangıç Seti Paketi Mayıs 2022

Farmasi Makyaj Başlangıç Seti Farmasi yeni üye olanların ilk siparişlerine özel olarak sunduğu paketler arasında yer alan Farmasi Makyaj seti ile daha önceden hiç sipariş vermemiş üyelerine bu paketi sunmaktadır.

Hem Farmasi hem de Dr. C. Tuna ürünlerimiz tamamen yerli bir şirkete ait olup 123 ülkeye ihracat yapan sektöründe lider bir firmadır. Yerli ürünlerin kullanılmasını sağlayarak hem ekonomik gelişmeye katkı sağlamakta hem de birçok kadının doğal ve de sağlıklı makyaj malzemeleriyle kendisine yatırım yapması sağlanmaktadır.

Farmasi Makyaj Başlangıç Seti Sizde Faydalanın

Farmasi ürünleri ile kendi işinizi yapabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Bunun için ilk adım üyelik formunu doldurmak olacaktır.

İlk sipariş oluşturulduktan sonra devam et butonuna bastığınızda kampanyaların bulunduğu bir diğer sayfaya yönlendirilmeniz yapılmaktadır. Bu sayfada alt kısmında yer alan yeni kayıt başlangıç makyaj paketi seçmeniz yeterli olacaktır.

EN ÇOK YAPILAN MAKYAJ HATALARI 

1. Cildi iyi nemlendirmemek

Makyajınızın cildinize oturmasını istiyorsanız, işin sırrı nemlendirici kullanmakta! Cilt tipiniz yağlı, karma, normal veya kuru, ne olursa olsun, makyajın homojen bir şekilde dağılması ve kalıp gibi durmaması için cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmalısınız.

2. Yanlış Fondöten Rengi Seçmek

Fondöten, cildin renk dengesini sağlayarak kusurları kapatan ve makyajın kalıcılığını arttıran bir üründür. Cildinizden çok açık veya koyu renkte fondöten seçmek ise son derece yapay bir görünüm yaratacaktır, bir diğer değişle yüzünüzde maske varmış gibi duracaktır.

En önemlisi fondöten seçimi yaparken kesinlikle elinizde denememelisiniz. En doğru kısım boyun ve yüzün birleştiği çene kemiği bölgesinde fondötenin denenmesidir. Fondöteni bu bölgeye uyguladığınızda iyice dağıttıktan sonra yüzünüz ve boynunuzla uyumlu ise doğru yoldasınız!

Peki, yazın bronzlaşınca ten renginiz değiştiğinde ne yapmalıyız?

Gene cilt tonunuza uygun bir fondöten seçmelisiniz veya koyu bir fondötenle, mevcut fondöteninizi karıştırıp, kendinize en uygun tonu yakalayabilirsiniz.

3. Maskara Kullanımını Abartmak

Gözlerinizi ve bakışlarınızı daha vurgulayıcı hale getirmek için maskara kullanımı son derece önemlidir. Ancak maskara kullanımında aşırıya kaçmamanız gerekiyor. Üst üste sürülen maskara, kirpiklerinizin kurumasına, taş gibi sertleşmesine, kirpiklerinizin yoğun durması yerine yapışıp kümelenmesine neden olur. Bu sorunu engellemek için maskaranızın ilk katını uyguladıktan sonra kurumasını bekleyip, diğer katlara maskaranızı zig zag hareketlerle uygulayabilirsiniz. Maskaranın yapısı elverişliyse 3-4 kata kadar uygulayabilirsiniz, ancak katlar arasında kurumasını beklemek önemlidir. Maskarayı sürmeden önce kirpikleriniz temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerinizi kıvırarak maskaranın etkisini artırabilirsiniz.

4. Yanlış Allık Uygulamak

Allığı, ten renginize uygun seçmeniz makyajınızı taçlandıracaktır. Allık seçimi ve uygulanışı son

derece önemli! Allık uygularken yüz şeklinizi göz önünde bulundurmalısınız. Fırçanızla allığa

dokunduktan sonra fazlalığı silkeleyin ve sonrasında uygulayın.  Böylelikle doğal bir görünüm

yakalayacaksınız. Eğer allığınız fazla geldiyse üzerinden hafifçe pudra geçerek, fazlalığı

alabilirsiniz.

5.Aşırı Pudra Kullanmak

Makyajı sabitlemek ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için pudra vazgeçilmezlerin arasında. Ancak çok fazla uygulandığında yüzünüzü oldukça yapay bir görünüme kavuşturabilir. Ayrıca göz çevresine fazla pudra uygulamak da cildi kurutarak kırışıklıkları öne çıkaracaktır. Eğer pudranız fazla geldiyse, herhangi bir peçete ile tampon hareketlerle azaltabilirsiniz.

6. Aşırı Koyu Kaşlar

Kaşlarınızı belirginleştirmek için kendi kaş renginizden çok daha koyu bir renge boyamak sizi doğallıktan oldukça uzaklaştırarak, sert ve yapay bir görünüm kazandırır.

Daha doğal bir sonuç için, kaş renginize en yakın veya bir ton açık bir farı bir fırça yardımıyla küçük ve yan hareketlerle kaşınızı doldurmalısınız. Ya da kaş renginizde ya da bir ton açık bir kaş kalemiyle yine kaş kıllarının yönünde küçük hareketlerle kaşlarınızı doldurup, belirginleştirebilirsiniz. En son kaş maskarasıyla kaşlarınızı sabitleyebilirsiniz.